понеділок, 7 грудня 2015 р.


От і настав останній місяць 2015 року – грудень...
Всіх нас чекають чарівні свята – Новий рік, Різдво; красуня-ялинка, подарунки...
Очікування дива, виконання всіх  бажань, зустрічі з друзями, святкові вистави...

            А чи знаєте ви, що :

            Прикрашати ялинку стало давньою та доброю традицією. Перша святкова ялинка зявилася у Німеччині в 16-му столітті. Німці вважали ялинку священним деревом, символом безсмертя, вічної молодості, вірності та гідності. Вони вірили, що у гілках ялинки живе добрий дух лісу. А шишки ялинки, якими розпалювали камін, вважалися «вогнем життя».
            У 1841 році ялинка прийшла в Англію. Указ про святкування Нового року з ялинкою був підписаний самою королевою Вікторією. Першу новорічну ялинку було встановлено на головній площі Англії перед королівським палацом.


            В середині 19-го століття ялинка зявилася  у Франції. Установити ялинку повелів король Луї-Філіпп – на прохання своєї невістки, дружини сина. Вона була німкенею, і дуже сумувала  за звичаями своєї Батьківщини....            Сьогодні ялинку можна прикрасити у давньогерманському стилі – яблуками, або по-англійські – дзвониками, або по-французьки – золотими горіхами, або як у Фінляндії – фігурками білосніжних янголів. В Угорщині ялинку прикращають сніжинками, в Італії – солодощами...

            А чи знаєте ви, що:
            Різдвяну ялинку вважали «райським деревом» і спочатку прикрашали її виключно солодощами.
            Прикрашати ялинку іграшками стали наприкінці ХУП століття.


            Перші скляні кульки на ялинку зробили німецькі майстри. Батьківщиною цих витончених ялинкових прикрас стала Тюрінгія. В маленькому містечку Лауша в середині ХІХ століття видули таку тоненьку кульку, що вона майже не мала ваги. Щоб кулька була блискучою, скло з внутрішньої  сторони покривали тонким шаром свинцю ( пізніше шкідливий свинець замінили на нітрат срібла), з зовнішньої сторони прикрашали сяючими іскорками, блистівками. День, коли це сталося, можна вважати днем народження самої витонченої ялинкової прикраси «всіх часів і народів». Мода на ялинкові кульки не пройде ніколи...            А чи знаєте ви, як звуть  нашого Діда  Мороза в різних країнах світу ?                        Італія – Бобо Наталє;
Франція – Пер Ноель,
Чехія та Словакія – Мікулаш,
Швеція – Королева світла Лючія;
Англія, Німеччина, Голландія, Америка – Санта Клаус;
Фінляндія – Йолопуккі;
Японія – Сьогацу-сан;
Колумбія – Папа Паскуале.
           
            А чи знаєте ви, куди заховати подарунок ? В Німеччині подарунок ховали у смугасту панчоху і привязували її до дверей.
 В Голландії подарунок ховали у черевик і  спускали через димохід.
 У нас подарунки знаходять під ялинкою.І щоб вам не подарували, завжди памятайте : вам хотіли зробити свято, думали про вас, коли вибирали вам подарунок, дуже хотіли аби ви  раділи.
Посміхніться і – будьте щасливими !

                                               З Новим роком! З Різдвом !

                                                                                              Ваш Каштанчик
Немає коментарів:

Дописати коментар